| Intelligence a întrebat:

Hei hei tuturor.Care-mi spune niste exercitii de facut in 30minute-1 ora pentru picioare si abdomen(dar care stiu sigur ca vor da rezultate) ofer fundita! Va pup si multumesc anticipat.
p.s. : sunt la inceput cu exercitiile big grin

8 răspunsuri:
| Intelligence explică:

Ar fi bine atucni sa rectific pentru toata lumea ca sa nu existe neintelegeribig grin Dau funda cui imi da mai multe exemplehee hee. mersi, sper sa am de unde alege.

| Osscar a răspuns:

Si cand vei da fundita, dupa ce vezi rezultatele? Ca daca vei proceda asa voi vedea funda in vreo 3 luni ca... cam pe atunci ai sa vezi niste rezultate asta in cazul ca te ti de treaba si cresti in masa musculara:p

| Intelligence explică (pentru Osscar):

Neah. Nu dau dupa 3 luni, dau akum.Ideea era ca trebuia sa citesc si eu cat mai repede niste raspunsuri.Mersi k mi-ai zis cand voi vedea rezultatelelaughing) daar nu stiu la ce, ca nu ai exmplificat nimic.

| Osscar a răspuns (pentru Intelligence):

Sa explic, ce?!

| Intelligence explică (pentru Osscar):

Sa mentionezi ce fel de exercitii, un nume cevahee hee. Sa explici(in caz ca ai fi zis ceva exercitiu) care cum se fac, de cate ori, bla bla.anyway.vad ca nu primesc nimic, deci nu dau funda in azi se pare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Osscar):

De ce te intereseaza "fundita"? esti fetita?

| Osscar a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Intelligence):

Da-o naibii de funda ca nu suntem copii mici, hai sa vorbim serios.

Deci, in principiu stii deja exercitiile :

- alergat ( cel mai bun pentru slabit, arde grasimea uniform pe tot corpul )

picioare :
- fandari ( de preferat cu greutate )
- genuflexiuni
- bicicleta ( dar distante mari, gen 30-50 de km la un antrenament )
- extensii si apoi flexii la aparat
- impins la presa pentru picioare

abdomen :

- abdomene clasice
- crunch
- ridicari de picioare ( pentru zona inferioara ) din atarnat sau pe banca inclinata, sau chiar pe spate daca poti si nu ai conditii
- crunch la aparat