| BreakUpArtist a întrebat:

Am facut exercitii pentru biceps, simt ca am mai multa putere in maini, dar puteti sa imi spuneti niste exercitii pentru definire(preferabil exercitii care pot sa le fac acasa). Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cardio este bun la topirea grasimilor, dar arde si muschi arde totul, acuma ca sa recuperezi muschi ai nevoie de culturism si proteine, eu cardio recomand Shaun T - Insanity workout
si culturism p90x sau bodybeast, bafta multa

| boyboyplayboy99 a răspuns:

Pentru definire. pai mai, tot exercitiile alea le faci, numai ca acum faci repetitii multe cu greutati mici happy

| CreepyDarkness a răspuns:

Pentru definire cel mai bun ex sunt flotarile si tractinile
la flotari puneti ceva sub picioare ca sa stai mai inclinat sa se lase greutatea pe maini si la tractiuni ia un bidon cu nisip sau apa intre picioare.
Daca ai haltera cele mai bune ex sunt:
lasi mana intinsa si faci 7buc pana se formeaza un unghi de 90grade la cot apoi faci 7buc ducand haltera pana la gat si o lasi in jos tot pana ce faci 90grade apoi 7buc de jos pana la gat dar le faci fara sa te opresti faici7-7-7 apoi pauza astea sunt exercitile facute de Ronnie Coleman

| Cosmin86 a răspuns (pentru CreepyDarkness):

Serios? faci definire cu flotari si tractiuni?

apuca-te de sah

| CreepyDarkness a răspuns (pentru Cosmin86):

Da tu cu ce fai ma definire cu prafuri?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CreepyDarkness):

Ajuta si alea, in special lipo 6 sau animal cuts

dar in special din alimetatie se face, exercitiile raman la fel ca in perioada de masa