| Siksaksok a întrebat:

Hei TPU ce ziceti e bine daca fac cate 16 tractiuni la bara si cate 30 de flotari pe zi? in cam cat timp imi va creste masa musculara?

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Fa-le cu palmele orientate spre exterior si cu priza mai larga!
Ca tipul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=QZF0Uz7rty8
In felul asta o sa iti lucrezi mai bine spatele, sa ai un spate mai lat :)
Flotarile le poti face cu o greutate in spate, un ghiozdan sau ceva cu ceva greutati in el.
Cand ai reusit sa faci cate 10 repetari cu forma perfecta mai adaugi greutate.
Poti face asa si cu tractiunile.
Asa se dezvolta masa musculara 8-10 repetari, cand poti face atatea maresti greutatea.
Degeaba poti sa faci 10000 de flotari, asa nu castigi masa musculara castigi rezistenta.
Fa cate 3-4 serii de tractiuni si de flotari a cate 10 repetari fiecare.
Ai mai putea printre exercitiile astea 2 si flotarile la paralele(un exercitiu foarte bun pentru piept si triceps)
Fa asta vreo 6 luni de zile si o sa vezi ceva rezultate.
Si dupa aia ai putea sa mergi si la sala.
Bafta!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună
Pe tine te interesează să ai volum în ei sau forță?
Pa, pa.

| Siksaksok explică (pentru Legiuitoarea):

Amandoua ca vreau sa arat bine dar sa am si forta. Oricine vrea asta nu vrea un singur lucru.

| MioaraParalescu a răspuns:

Da iti va creste, dar nesemnificativ.
Cum faci tractiunile?
Cu palmele orientate spere interior sau spre exterior?

| Siksaksok explică (pentru MioaraParalescu):

Cu palmele inspre mine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Siksaksok):

Fa si cu palmele spre exterior si priza larga, sa izolezi mai bine spatele.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Siksaksok):

Fa-le cu palmele orientate spre exterior si cu priza mai larga!
Ca tipul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=QZF0Uz7rty8
In felul asta o sa iti lucrezi mai bine spatele, sa ai un spate mai lat :)
Flotarile le poti face cu o greutate in spate, un ghiozdan sau ceva cu ceva greutati in el.
Cand ai reusit sa faci cate 10 repetari cu forma perfecta mai adaugi greutate.
Poti face asa si cu tractiunile.
Asa se dezvolta masa musculara 8-10 repetari, cand poti face atatea maresti greutatea.
Degeaba poti sa faci 10000 de flotari, asa nu castigi masa musculara castigi rezistenta.
Fa cate 3-4 serii de tractiuni si de flotari a cate 10 repetari fiecare.
Ai mai putea printre exercitiile astea 2 si flotarile la paralele(un exercitiu foarte bun pentru piept si triceps)
Fa asta vreo 6 luni de zile si o sa vezi ceva rezultate.
Si dupa aia ai putea sa mergi si la sala.
Bafta!

| Siksaksok explică:

Dau funda!