| Alexia1208 a întrebat:

Hei TPU! Doresc sa încep o serie de exerciții pentru a da câteva kg jos și am auzit diverse păreri cu privire la ora la care as putea sa le fac.
Care este cea mai potrivită ora pentru exerciții? Sau care este cel mai important moment al zilei pentru aceste exerciții(dimineața, prânz, seara)? Mulțumesc mult!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce ușor vb câteva kg

| Alexia1208 explică (pentru RAY):

Nu mi-ai răspuns la întrebare. Dacă nu știi, nu aglomera aiurea pe aici happy

| Frank51 a răspuns:

Nu există așa ceva. Pentru slăbit trebuie cardio. Mers pe jos, alergat, inot, jogging, bicicletă.

| gigite a răspuns:

Numai de la ora fix, pe care ai stabilit-o in programul tau.

| mihaela000ela a răspuns:

Nu cred ca ora are vreo relevanta ...important este sa aveti determinare si vointa ...si,o alimentatie echilibrata!

| costicj a răspuns:

Ora are relevanță, de fapt. Cel mai bine este dimineața, din moment ce orice activitate consumă energie, fizică sau psihică. Dimineața te trezești și încă n-au început grijile de pe zi, nu te-ai supărat etc. Iar dimineața, fizic, suntem în forma cea mai bună.

| ADeaa12 a răspuns:

Părerea mea este ca nu are importantă ora ci momentul in care te simti cel mai motivata pentru a le face. Spor!