| Ionita_Nicola_1998 a întrebat:

Exista o regula in legatura cu distanta de aruncare la cos la baschet? adica este o distanta de aruncare?

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Cum adica? Poti sa arunci de unde vrei numa sa si inscrii laughing

| psawyer a răspuns:

Arunci de unde vrei si daca inscrii se pun 2 pct, iar daca inscrii de la 3 metri sau peste, cosul valoreaza 3 puncte. exista regula de tinere a mingii, de pozitie, dar nu de distanta. bye

| ThePinkPant3r a răspuns:

Nu ma, cum sa existe. Se puncteaza diferit doar atatdistanta, dar dai de unde vrei.