| Alexuta333 a întrebat:

Hei! Vreau sa slabesc. Am 12 ani si am 1.50 si 45 de kg. Am putina burtica si coapse groase. Cum sa slabesc repede?

Răspuns Câştigător
| TheMysteriousGirl a răspuns:

Dar de ce sa slabesti? Am facut si eu asa ceva la varsta ta si nu mi-a prins bine. Parerea mea este sa stai asa cum esti, ca nu esti grasa! Si oricum slabe, plinute sau grase tot frumoase suntem pentru ca noi suntem fete/femei, facem parte din sexul frumos.

4 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Nu te apuca de diete de la varsta ta, esti in crestere, o sa te dezvolti, inalti si vei slabi.Tot ce poti sa faci tu si iti recomand este sa consumi mai rar dulciuri, alimente grase, prajeli, sucuri acidulate, fast-food.De asemenea sa faci si miscare, sa iesi afara cu rolele, bicicleta cu prietenii.
Sper ca ti-am fost de folos!

| 21ndstillachild a răspuns:

Mergi pe bicicleta si mananca cat mai putine d alea fainoase

| Taiby a răspuns:

La 14/15 poti sa te apuci de alergat... daca nu te simti bine in pielea ta...

| alexsz95 a răspuns:

La varsta ta nu e indicat sa slabesti, din cate stiu eu la 1.50 si 45 de kg este bine asa cum esti.