| BiyaBiy a întrebat:

Heii TpU. Imi place de un baiat care e indragostit de cea mai buna prietena a mea si mereu ma roaga sa il cuplez cu ea sau sa ii spun ce ii place etc.
Mi se oare cam obsedat plus ca faca glume proaste despre mine si alt baiat ( mai popular)
Intr-o zi m-am decis sa ii spun ca il plac 35% si a reactionat cam ciudat adica gen ( cum?!).
A ras la inceput si acum iar ma roaga sa ii fac lipeala cu fata aceea iar cand vorbesc cu ea ii vine sa vomite ca o place baiatul ala dar el insistaa sa il placa si chiar i-a spus ca o place mult.
El zice ca suntem prieteni dar am impresia ca doar se foloseste de mine ca sa ajunga la ea dar in acelasi timp imi pare rau de el fiindca fata zice ca nu are nici o sansa cu el.
Intr-o zi a incercat sa o (pupe ) cand am dat o petrecere si a fost ( incantat) si acum este enervant si are tot felul de fantezii.
Ce sa fac? Funda!
PS: varsta noastra nu e mai mare de 11 ani dar pana la urma suntem si noi copii ( oameni) si avem si noi problemele noastre asa ca va rog sa nu radeti sau sa nu injurati etc...

Răspuns Câştigător
| CrissNico a răspuns:

Ok, este greu sa treci prin asa ceva la orice varsta...
Asta e, nu te place nu mai te amagi pentru ca stiu cum e, lasa'l sa face ce o vrea, oricum ai doar 11 ani si toata viata inainte nu?! happy
O sa gasesti pe cineva la un momendat care sa te iubeasca asa cum estihappy nu conteaza la ce varsta cum spun unii ca daca esti mic nu iubesti asa ca stai linistitahappy Poti fi impreuna cu cineva de mic si pana te maturizezi daca ai multe in comun cu persoana respectivahappy
Daca baiatul nu te place, lasa'l sa plece sa faca ce vrea, lasa'l sa fie cu cine vrea daca il iubesti cu adevarathappy Nu e mai bine sa il vezi fericit cu altcineva dcat trist cu tine?! happy
Stiu o sa ti-se para o prostie tot ce ti-am spus dar dragoste cu sila nu se poate si oricum ai totata viata inainte happy e timp pentru toate happy
Pur si simplu daca nu se poate asta e, stiu va fi greu la inceput dar... ti-am spus daca nu e el va fi altulhappy de asta sa fi sigurahappy
Incearca sa discuti despre problemele de natura sentimentala cu mama ta happy sau daca nu te simti "confortabil" sa vorbesti cu ea incerca cu cea mai apropiata pritena a ta happy
Ok, nu uita de sfatul asta, orice s-ar intampla nu uita sa zambesti in continuare happy viata e frumoasa si merita sa te bucuri de a si sa o pretuiesti happy Ai atata timp de acum in colo sa descoperi bucuriile pe care ti-le ofera viata, nu lasa un mic incident ca asta sa te afecteze scumpa meahappy
Sper ca te-am facut sa te simti mai binehappy

| BiyaBiy explică (pentru CrissNico):

Cu mama am vorbit si nu intelege nimic happy

| CrissNico a răspuns (pentru BiyaBiy):

E normal sa nu inteleaga nimic laughing Oricum tine cont de sfatul meu happy
Si mersi de fundita:*

5 răspunsuri:
| Arsius a răspuns:

Nu rad si nu injur, insa ce legatura are tot ce ai scris tu cu sportul?!

| BiyaBiy explică (pentru Arsius):

Nu am vrut sa pun la dragoste si sex ca sunt copil

| Spircu_Andrei_1992 a răspuns:

Eu am 13 ani recunosc dar parerea mea este ca acel baiat nu este prieten si mai bine l-ai lasa in pace.Chiar daca iti place de el stiu cum e :'(.Dar sunt multi baieti in lume happy.Mai bine l-ai ignora pentru binele tau.Si uite o chesti care se aplica si la baieti si fete :Nu te certa cu cel/cea mai bun/buna prieten/prietena. Sper ca tam ajutat happy.