| YunnYunn a întrebat:

Heii! happy. Imi place un baiat si nu prea il inteleg *e ceva gen simt ca ma place si a doua zi nu mai stiu si tot asa*. Suntem de aceeasi varsta si cel putin din cate observ ii place prezenta mea *sunt o fire mai vesela si mai energica* si petrecem extrem de mult timp impreuna si mi se pare ca ma place dar peste o zi tot ce presupuneam se spulbera din cauza ca vine insotit de anturajul lui sta cu mine si prietenele mele si se aseaza langa mine si face glume proaste deoarece ma place un prieten de al lui si face ceva gen "uite maa ti-am gasit iubita" si rade. Ma simt destul de nasol ca dupa o zi in care stam impreuna si ne distram sa devina enervant si nesimtit... a si am uitat sa mentionez ca, cand cineva vrea sa ma abta sau ma rog ma apara dar cand e cu anturajul lui abia stie ca mai exist...

*Fac ceva gresit si de aceea e asa? sau?
*Ma place sau doar ii place prezenta mea?

Dau funda rapunsului ce ma convinge de ceva *cat mai explicit daca se poate*. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Tu nu faci nimic gresit, el face toate chestiile astea ca ii o chestie de alpha( de barbati) care ii mai tare, care ii mai destept, sau care enerveaza mai multe fete sau fac misto cel mai mult. Astea is chestii prin care toti baietii trec, tu trebuie sa te gandesti daca vrei sa treci cu el prin ele. Incearca sa te distrezi foarte mult cu el intro zii, cea mai perfecta zii, si dupa aia ignora-l, iesi cu prietenele ca si cum nu ar fi nimic dar ignora-l complet, atunci o sa vezi daca face ceva sa fii in preajma lui sau nu, si daca face poti sa ii spui ca tu te asteptii la ceva mai mult din partea lui. Si faza cu prietenul lui, probabil glumeste fiindca ii place lui putin de tine, dar nu vrea sa arate de fata cu prietenii lui. Te place daca petrece atata timp cu tine, dar ca sa iti dai seama daca vrea sa fii impreuna cu el trebuie sa faci ce ti-am spus mai sus. Si in plus gandeste-te ce vrei tu pentru tine, nu ce vrea el de la tine. Baieti trebuie sa vina dupa fete, daca ii invers nu o sa te aprecieze la fel de mult. Sper sa te ajute si sa iti arate ca te placewinking.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E clar că nu te place. Cel mult o atracție fizică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii draga...cam asa sunt si eu, sau ma rog eram odata.E chestia ca am placut multe fete si ma purtam frumos cand eram doar eu cu ele si cand veneau prietenii mei incepeam sa le injur, sa le imping si sa nu-mi pese de ele.Nu intelegeau de ce fac asta, cum nici tu nu intelegi. Faceam asta ca sa nu par slab in fata prietenilor mei si sa ma dau mai ''macho'', mai smecher si ca sunt tare.Ce prostie mare.Am pierdut mult din cauza asta, si cred ca si prietenul tau face probabil la fel.Ce pacat.

| eckblume a răspuns:

Parerea mea e ca te place, doar ca atunci cand e in prezenta altora nu vrea sa dea de inteles acest lucru.Din moment ce ii place sa se distreze atunci cand e in preajma ta, e normal sa ii si placa de tine intr-un fel sau altul. Poate ca atunci cand face glume proaste, probabil te tachineaza, cum fac de obicei majoritatea baietilor.Stai linistita, tu nu ai cu ce sa gresesti happy