| sofiaaaa22 a întrebat:

Heii TPU! Imi puteti spune o metoda de a slabi repede va rog? Am nevoie neaparat! Daca imi spuneti ca trebuie sa alerg, suneti-mi in ore nu km! Funda la cel mai bun raspuns! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Aannoonniimmuull a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai grija la alimentatie pentru ca alimentatia conteaza cel mai mult. Cand spun ca trebuie sa ai grija la alimentatie ma refer ca trebuie sa renunti la orice fel de dulciuri si de mancare junk-food, sa renunti la mezeluri. Ar fi bine daca nu ai mai manca paine, dar daca totusi nu poti renunta la paine mananca doar dimineata 2-3 felii(integrala). Incearca sa mananci mai multe proteine(proteine gasesti in carne, lapte, branza, oua) si sa reduci carbohidratii(orez, paste, cartofi). Sa bei multa apa pe zi si sa te odihnesti suficient. In ceea ce priveste sportul alearga si tu 1 ora pe zi(daca poti in fiecare zi, daca nu o zi da una nu) Cam atat. Bafta la slabitwinking

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''Daca imi spuneti ca trebuie sa alerg, suneti-mi in ore nu km!''

Poate tu alergi 3 metrii in 3 ore. Ti se pare ca are vreo relevanta doar timpul? Conteaza viteza cu care alergi. v=s/t

| mOBSCENE a răspuns:

Da, este bine sa alergi. Pentru inceput, cate 15-20 de min de alergare usoara, asta insemnand sa poti purta lejer o conversatie in timp ce alergi. In timp, poti creste intensitatea si durata antrenamentului.
Mai importanta este, insa, alimentatia. Redu carbohidratii si grasimile pe care le consumi, si creste cantitatea de proteine. Aproximativ 1, 5 g/kg corp. Cand am spus sa reduci carbo si grasimile, sa nu intelegi ca am spus sa le excluzi. In niciun caz.
Poti avea in jur de 4-5 mese/zi, consuma 2L apa si exclude varianta infometarii.
Prin "Slabit repede" se intelege slabit nesanatos. Deci "repede" nu e tocmai ok. 0, 5-1 kg pe saptamana. Nu te astepta la miracole.