| Nome145 a întrebat:

Hey,karate shotokan,aș vrea niște păreri,avantaje și dezavantaje, care ar fi?

2 răspunsuri:
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Iti recomand MMA sau Muay thai

MMA fiind arte martiale mixte unde poti mixa fiecare miscare a corpului in lupte

Muay Thai iti prinde forta la picioare, mobilitatea avansata a soldului si multe altele. Te poti documenta de asemenea pe net despre avantajele si dezavantajele karate shotokan, de asemenea si despre Muay Thai si MMA la care eu iti recomand mai mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Toate tehnicile de MMA si Muay Thai (cele fara manusi de box) sunt incluse in karate.