| Xaya a întrebat:

am o problema... Obisnuiesc sa merg cu rolele, cu bicicleta, sa alerg toata curtea dar scap de foarte putine calorii. Nu sunt grasa, insa ma ingrijorez ca o sa ajung daca nu reusesc sa scap de toate caloriile alea. Nu mananc chiar mult, dar nu stiu cum sa scap de caloriile pe care le acumulez. Nu sunt genul care sa se tina de o dieta, de obicei mananc ce am in frigider.

Răspuns Câştigător
| Andrada_Grama_1999 a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa iti faci un program...sa mananci la ore regulate, sa ai grija ce mananci si daca vrei poti sa alergi in fiecare seara si nu uita sa bei multa apa.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii tu ca nu scapi de calorii?

daca iti calculezi cate calorii intra si cate arzi si iesi asa mult pe plus... e simplu scazi din caloriile care le bagi in tine

| Covasa_Adryan_1996 a răspuns:

Mergi cu bicicleta, rolele si fugi km si lasa frigiderul mai fara carne si cu multe legume