| Sharq10 a întrebat:

Hey TPU...As avea o intrebare.Am inceput sa fac exercitii fizice sa imi creez un fizic mai "sportiv" si ori anul asta ori la anul as vrea sa ma inscriu intr-un club de fotbal de juniori.Sunt in Braila si m-am nascut in 1996 (poate ajuta).In principiu nu doresc la Luceafarul ca am auzit ca trebuie sa dau 100lei/luna si as vrea un club care nu necesete bani pentru a fi in echipa ci sa dau doar pe ghete si aparatori (am auzit ca trebuie sa fac si niste analize ca ma pun aia, cica).Am pe cineva la o echipa de juniori care cica el da bani doar atunci cand isi ia ghete noi...el este la o echipa de fotbal dintre sate.Imi puteti spune unde sa ma duc? CF Braila Divizia A sau B sau eu stiu.Mi-ar placea daca ati avea o adresa de e-mail/nr telefon/adresa(strada laughing.)unde gasesc clubul etc happy Va rog mult! Chiar as vrea sa ma apuc de fotbal

1 răspuns:
| NeymarxD a răspuns:

Varule de fotbal nu poti sa te apuci cand vrei tu (dar ai mai facut fotball ) ca daca nu sti sa dai cu piciorul in mingie tu stii cum zbori? si esti cam mare 96 nascut :O trebuia de la 9 10 ani maxim happy daca nu nu cred ca ai avea vreo sansa de a te duce la club de fotbal (si eu sunt Fotbalist la C.S. Vointa si nu este chiar asa de usor cu fotbalul te uiti uh la televizor si ii vezi pe aia cum joaca dar ei depun un efort fizic foarte mare si tu daca te apuci de sport la 14 15 ani si faci 1 an de sport nu cred ca vei avea o conditie fizica buna (parerea mea ) dar iti urez succes!