Întrebare recomandată | SalvatoreLeon a întrebat:

Daca iau creatina si fac sauna se elimina efectul? astept raspuns cei care au cunostinte bune Funda pentru cel mai bun!

14 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

S-ar putea sa te deshidratezi destul de mult daca nu consumi destula apa.

| elComandantee a răspuns:

Eu am impresia că tu nu cunoşti rolul creatinei de debitezi aberaţii de genul.
Cum de nu te documentezi despre un produs înainte să-l achiziţionezi?

| SalvatoreLeon explică (pentru elComandantee):

Am citit dar nu scrie nicaieri ce efect are asupra saunei totusi mersi ca m-ai lamurit nu stiu pentru ce o mai fi TPU mai bine l-ar sterge...

| elComandantee a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Păi normal că nu scrie. Crezi că scrie acolo toate prostiile?
Nici la scările unui bloc nu scrie: "A se folosi cu grijă, să nu cazi în cap, că ajungi in coma" Pentru că tot prostul ştie asta.
Tu ştii măcar care este rolul creatinei?

| SalvatoreLeon explică (pentru elComandantee):

Creatina este o substanta naturala care in organism se transforma in fosfati de creatina. Fosfatii de creatina ajuta la formarea unei substante, adenozin trifosfat (ATP), care ofera energie pentru contractiile musculare.

Organismul uman produce o parte din creatina pe care o foloseste. De asemenea, creatina poate fi gasita si in alimente bogate in proteine precum carnea.

Creatina imbunatateste forta organismului, mareste masa musculara si ajuta la refacerea musculara dupa exercitii intense. Stimularea musculara imbunatateste si viteza si energia.

Ai lasat 2 raspunsuri si n-ai ajutat cu nici unu... ce e asa greu o singura intrebare un singur raspuns Creatina isi face efectul daca fac sauna? Da or Nu...

| elComandantee a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Te-ai gândit că poate nimeni nu-ţi răspunde pentru că întrebarea are un răspuns evident şi este efectiv idioată?
Păi normal că îşi face efectul, de ce nu şi l-ar face?

| Cipuu a răspuns:

Cel mai bine dacă vrei să faci ceva. Fă să fie natural. Fructe, legume, milkshake + calculează-ți câte proteine si kcal ai nevoie pe zi! big grin

| SalvatoreLeon explică (pentru Cipuu):

Ideea e ca eu deja bag de 2 luni si vreau sa stiu daca si-au facut vreun efect sau am bagat degeaba big grin

| Wehes a răspuns (pentru Cipuu):

1. Cu Fructe si Legume puneti voi masa.
2. ''Fa sa fie natural'', ti se pare ca, Creatina nu ar fi naturala?
Creatina = CARNE!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cipuu):

Cu fructe si legume pui tu muschi? alt copil mic...

| Dorinbogdan a răspuns:

Bună! daca vrei sa nu iti afecteze nimic fa natural legume - fructe. creatina iti afecteaza ficatu si altelewinking

| SalvatoreLeon explică (pentru Dorinbogdan):

Nu conteaza ca ficatul mi-l afecteaza si alcoolul... dar important e sa isi faca efectul casa nu le bag de pomana...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dorinbogdan):

Creatina NU E SINTETIZATA PRIN FICAT, asa ca explica-mi si mie CUM NAIBA il afecteaza

cu fructe si legume pui tu muschi? esti doar un COPIL MIC SI FIRAV, nu?

daca esti complet paralel cu sportul, nu mai comenta

| Wehes a răspuns (pentru Dorinbogdan):

Altu cu fructe si legume, ba da va rog eu frumos nu mai postati la SPORT.
Cu ce d-zeu sa-i afecteze ficatu?
Creatina = CARNE.
Banuiesc ca si tu mananci carne, ai probleme cu Ficatu?! Nu cred.