| Alex54679 a întrebat:

Cat de bine isi face efectul glutamina si in cate zile/luni?

Răspuns Câştigător
| cristiww a răspuns:

Daca ai o alimentatie bogata care sa acopere macronutrientii (chiar si in mare masura, deci nu trebuie sa fie perfect) glutamina luata separat nu va avea nici un efect deoarece ea se produce in corp in mod natural. Studiile zic ca nu are nici un efect, nici macar la 70g/zi. Daca ai o alimentatie saracacioasa (nepotrivita pentru acest sport) e discutabil. Efecte vizibile oricum nu vor fi, nu-i precum creatina. Se spune ca are totusi efecte bune pentru digestie, dar parca nu as da banii doar pentru atat.

A da, astept sa ii dai funda colegului Cosmin86 (cand va posta). Nu am nimic cu el, poti sa dai funda cui vrei...eu oricum nu vreau sa fac "cariera" pe aici, nu am nimic de castigat daca ajut pe x sau pe y, de fapt am numai de pierdut...

| cristiww a răspuns (pentru cristiww):

M-am inselat, credeam ca o sa ii dai funda lui Cosmin

1 răspuns: