| Mihaela1100 a întrebat:

Cate calorii arde fiecare exercitiu? (exemplu : X sarituri cu coarda arde Y calorii sau X minute de rolling continuu arde Y calorii sau X minute de alergat arde Y calorii) FUNDA! va rog vreau cat mai multe exercitii (vreau sa slabesc pana de paste )

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Difera de la om la om ( uneori chiar mult ).

Spre ex. o persoana poate arde 700 de kcal intr-o ora de alergat si alta persoana ( alergand exact la fel ), 1100 kcal.

Ca sa-ti spuna cineva cat arzi tu concret ar trebui sa-ti cunoasca exact metabolismul, greutatea, etc.

| lpavel a răspuns:

Vrei mult intr-un timp foarte scurt!
Nu se poate asa ceva!
Orice exercitii ai face vei slabi, important este sa obosesti la ceea ce faci. Cu cat obosesti mai bine si mentii oboseala cel putin 30 de minute cu atat slabesti mai repede!
Fara efort mare nu slabesti!
Apropo, poti sa-ti formezi picioarele mergand in pantofi cu tocuri cat mai inalte, cat mai mult! Succes!

| Mihaela1100 explică (pentru lpavel):

Nu am spus cat vreau sa slabesc asa ca nu ai de unde sa stii ca vreau sa slabesc mult

| lpavel a răspuns (pentru Mihaela1100):

Nu trebuie sa zici cat vrei sa slabesti! Sigur nu vrei sa slabesti numai 500 de grame! laughing)) Iar in 10 zile numai daca faci foamea vei slabi mai mult, ceea ce nu e bine pentru sanatatea ta!

| Mihaela1100 explică (pentru lpavel):

Nu fac foamea intelectualule

| 01rukia01 a răspuns:

Cui ii pasa? tu fa acolo si gata sa-ti faci tricou de pe tine ca scos din masina de spalat si ai facut treaba buna

| Mihaela1100 explică (pentru 01rukia01):

Mie imi pasa... pentru ca daca mananc 1000 calorii trebuie sa ard mai multe calorii cum ar fi 1300 sau ceva de genul asta i nu stiu cate ard si cu ce sport

| 01rukia01 a răspuns (pentru Mihaela1100):

Pai nici Einstein nu sta sa-ti faca calculul pentru ca in primul rand trebuie sa stii cat mai exact cate calorii ai acumulat.nu te mai complica doamne fa sport adica miscare pur si simplulaughingtot aia e

| xry a răspuns:

Da-mi id`ul tau si iti zic ce sa faci happysmug