| anonim_4396 a întrebat:

De la exercitii fizice la sala fundul se intareste? Daca faci anume exercitii pentru fese.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se intareste. Nu chiar ca acel ceva al baietilor cand vad o fata, dar se intareste. happy

| Adry05 a răspuns:

Genoflexiuni cele mai generale, in special cu greutati, plus altele. Gasesti pe Youtube

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci exercitiile potrivite se intareste

| AnastasiaK a răspuns:

Nu, la fel cum nicio parte a corpului tau nu se va "intari" mergand la sala. Procesul este un pic mai complicat de atat. Ca sa fie "tare", trebuie sa se simta tesutul muscular, iar asta presupune un procent mic de grasime corporala. Bineinteles ca asta se obtine tot in urma mersului la sala (sau a activitatilor fizice in general), insa nu functioneaza asa cum prezinta multi. Cu alte cuvinte, nu e suficient doar sa faci exercitii pentru muschii fesieri ca sa obtii rezultatele dorite.

| AdrianaB1 a răspuns:

Depinde de exercitiile pe care le faci.
Daca sunt care trebuie se intareste, dar nu ft repede.