| Ionut46523 a întrebat:

Deci vara aceasta fac 16 ani si vreau sa obtin carnteul pentru a1. Din ce am inteles pot conduce doar pana in 125 cc. Intrebarea mea este daca sunt motociclete chopper la 125 cc si cat de bune sunt ele si daca rezista la drum lung. Am de gand sa fac naveta cu el de acasa spre liceu tinand cont ca fac 15 km cu masina parintilor.

1 răspuns:
| AlexandruInu a răspuns:

Dece ai vrea o motocicleta chopper serios frate. Adica chopperul este o motocicleta destul de grea. Eu iti recomand sa iti cumperi urmatoarele motociclete:
1. Yamaha R125
2.Honda CBR125R
3. Aprilia RS125
Dar eu iti recomand sa nu iti cumperi una nou nouta ca dupa ce vei invata o sa iti doresti una mai puternica. Gaseste una la mana a doua acceptabila si strange banii. Dar acele 3 modele sunt cele mai bune.
PS motocicletele chopper majoritatea sunt de la Harly Davison care sunt cele mai bune moto dar sunt mega scumpe. Eu in locul tau mi-as cumpara Yamaha sau aprilia, arata super coll.