| Vectra1 a întrebat:

Hey,TPU! Fac sala de 6 luni, peste 3 zile implinesc 17 ani si am 60-61 kg ( am avut 57 cand m-am apucat ). As vrea sa iau niste proteine pentru a creste mai repede in masa musculara. Ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Suplimentele se aleg in functie de alimentatia ta. Daca duci lipsa de proteine iei un concentrat proteic, pui greu iei un gainer, dar daca te afli in situatia a 2a te-as sfatui sa înveți sa mananci.

| dolceromania a răspuns:

Carnea de vita.

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns:

Documenteaza-te mai bine in domeniu. Te referi la suplimete sper, cele mai bune proteine sunt cele din mancare. De proteine ai nevoie oricum pentru dezvoltare.

| kta1999 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iei proteine deloc, acestea provoaca ipotenta si nu cred ca vrei asta.Cel mai bun lucru in cazul in care vrei sa te ingrasi putin este Fast Food-ul sau sa mananci acasa numai carne si orez. Mergand la sala si consumand numai mancare de la Fast Food nu te vei ingrasa, vei pune masa musculara, iti spun asta din propria experienta.