| Bogdan201739 a întrebat:

Mereu cand joc fotbal ma feresc de minge si joc ca portar. Ce as putea face pentru an nu-mi mai fi frica de minge?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Exersatul cu mingea singur astfel incat sa te obisnuiesti cat mai mult cu obiectul jocului.Vizionatul de filmulete cu instructiuni din fotbal si cu meciuri de fotbal, antrenamente detaliate etc si de ce nu sa joci si jocuri cu fotbal si sa te uiti mai atent la jucatorul cu mingea la picior si sa faci si antrenamente in FIFA.Dar cel mai si cel mai important e sa exersezi tu singur cu mingea cat mai mult.Asta e cea mai buna solutie.Succes.

| cristinel375 a răspuns:

Sa nu mai joci fotbal.winking

| ElPocho a răspuns:

Si eu joc ca si portar de multe ori, gandeste pozitiv, si daca ai reflexe sigur nu te loveste mingea undeva unde sa te doara, lasa frica si da totul pentru echipa! happy

| AntoniaI a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca faci totul pentru echipa ta.Incearca sa ti atribui incurajari, personal.
Roaga un prieten (mai specialist) sa te invete metoda sau cum sa joci mai bine.
Sper sa te ajute!
Curajul conteaza

| Chitu_Andrei_2002 a răspuns:

Ia-ti inima in diti si da cu pumni in mingewinking