| Andrewdelas2 a întrebat:

pai cam fac sala de 2 luni aproximativ. si am o intrebare. am cam 62-65 kg, iar unii prieteni imi zic sa mai ma ingras un pic ca sa-mi creasca mai mult bratele/pieptul etc. cam cat ar trebui sa mai ma ingras?

3 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

E perioada de masa musculara si perioada de definire.

In perioada de masa musculara trebuie sa mananci mancaruri bogate in carbo + proteine, pentru a pune muschi + grasime.

In perioada de definire trebuie sa mananci doar mancaruri bogate in proteine, cu carbohidrati cat mai putini, e simplu.

| 123junior a răspuns:

La sala ca sa ai muschi nu trebuie sa te ingrasi ca muschi nu grasime. Daca vrei sa iti cresca muschi ia ceva suplimente.

| NDC12 a răspuns (pentru 123junior):

Nici tu nu cred ca intelegi ce ai scris aici.

Ia tu suplimente si daca nu ai cel putin 5 mese pe zi + antrenament corect + odihna nu faci nimic.