| anonimguy3 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de pariuri sportive, dar habar nu am sa pun un bilet. Adica, stiu gen codu pentru meci, stiu ca cota mare inseamna castig mai mare, dar nu prea stiu cu X pauza sau X final, sau 1X pauza 2X final p-l-m ce mai e pe acolo. Imi puteti explica si mie va rog frumos. Funda!

Si va rog explicati-mi intr-un fel cat mai explicit sa inteleg si eu.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

1 = Castiga prima echipa
2= Castiga a 2-a echipa
X = Egal
1X = Castiga prima echipa sau egal
X2 = Castiga a doua echipa sau egal
12 = Castiga prima sau a doua echipa.
Astea-s solistele, principalele. Pe langa astea, o sa mai vezi in oferta si derivate: pariuri pe goluri, pe cartonase, pe cornere, pe reprize, pauza/final, pauza sau final, da gol/nu da gol, etc. Astea au alt cod. Din ce am inteles, stii treaba cu codurile, deci nu mai intru in detalii. La unele agentii precum superbet sau get's bet, ai acelasi cod la fiecare pronostic, deci e mai usor. Pur si simplu scrii codul si pronosticul pe care-l alegi tu. Daca nu esti sigur cine bate, joci pe goluri, pe cartonase, pe cornere si pe ce ti-am mai spus. Chiar nu stiu ce sa-ti mai explic. Revino cu un raspuns, intreaba-ma ce nu stii si te ajut.

| anonimguy3 explică (pentru AFR81):

Ok. Eu o sa pun la Get's Bet mereu, dar acolo am vazut ca au cote numai pentru primele 5 variante enumerate de tine. Pentru gen 2/1 sau 1/2 sau x/2, x/x, 2:2 (scor exact) nu prea am vazut cote sau nu m-am uitat eu bine si nici online la Get's pe site nu gasesc cote pentru acestea.

| AFR81 a răspuns (pentru anonimguy3):

Cu siguranta sunt. Daca te uiti acum in oferta, pe site, vei vedea liga (ex. Spania Primera) iar in dreapta +22 speciale. Apasa pe acele +22 speciale si vei gasi si alte variante de pariat. Are si pauza/final si handicap si scor corect si multe altele. Daca nu dai de ele, maine la agentie le vei gasi in oferta. Daca nici atunci nu le vezi, scrie-le pe foaie, iar cea de la casa le va gasi.

| OLBGromania a răspuns:

Daca te duci pe site-ul celor de la superbet si pui mouse-ul deasupra la un semn iti arata ce inseamna. https://olbg.ro/