| Caty2000 a întrebat:

Hi! Am 12 ani, 155 si 55 kg. Ce exercitii imi recomandati ca sa scap de burta si sa imi subtiez picioarele? Eu de 1 saptamana mananc putin, beau apa si merg pe stepper. As vrea sa scap de minimum vreo 5 kg. Cat as putea da jos in 10 zile, cu mult sport? Cite cal arde stepperul si in cat timp.

Răspuns Câştigător
| airaad a răspuns:

Exercitii pentru picioare:
http://www.youtube.com/watch?v=MFlH8XJsF7Y&feature=related -chiar dupa prima zi o sa simti febra musculara+ exercitiile nu sunt grele

Exercitii pentru abdomen:
https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 -o sa te doara ingrozitor abdomenul, dar ai sa vezi rezultatele destul de repede. Daca nu poti sa faci toate exercitile poti sa le faci doar pe unele... oricum te ajuta foarte mult daca incerci macar sa faci exercitiile in fiecare zi

Poti sa faci si cardio... cardio te ajuta la grasimea de pe tot corpul (nu doar de pe anumite zone) Bea multa apa, foarte multa:)). Inainte sa te pui la masa bea un pahar cu apa ca sa iti mai diminueze pofta de mancare.O sa te ajute... Poti sa te apuci de un sport. de exemplu eu am facut baschet 2 ani, m-a ajutat cu muschii de la picioare, am crescut in inaltime etc sau poti sa alergi in fiecare zi cam 20-30 de minute.O sa scazi in kg daca transformi grasimea in masa musculara. si uite aicea un site care s-ar putea sa te ajute: http://www.exercitii-abdomen.ro/probleme-cu-pierderea-grasimii.html

Sper ca am fost de folos:)

| Caty2000 explică (pentru airaad):

Am gasit pe net un videocurs : 10 Pounds DOWN: Weight Loss Cardio Mix
(minus vreo 4, 5 kg) Sunt cea mai fericita laughing cu toate ca am auzit ca transpiri ca in sauna si e ft ft greu! 1

| airaad a răspuns (pentru airaad):

M-am mai documentat despre chestia cu bautu de apa inainte de masa... Multi zic ca nu e sanatos, ca iti strica stomacul si ca apa se bea numai dupa jumate de ora de la masa sau jumate de ora inainte de masa

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tot ce-i gimnastica si care pune in miscare muschii de sus pana jos. Oricum burta trebuie sa scada dar picioarele nu. Ele trebuie sa se intareasca.

| viotedy a răspuns:

Burta la 12 ani? alergari, distanta din ce in ce mai mare

| Caty2000 explică (pentru viotedy):

Nu chiar... un pic dar vreau sa fie complet plata...

| PufoshenienexT a răspuns:

Frate abdomene, spate, bicicleta mancare sanatoasa, geno-flexiuni