| MuteSound a întrebat:

Hi.

Ce exercitii ajuta la subtierea picioarelor? Vreau sa imi subtiez coapsele si gambele. Le am asa de mica, dar nu s-au format muschi, e doar grasime, iar eu chiar vreau sa scap de ea. Deci, stiti niste exercitii eficiente? Chiar vreau sa scap de picioarele astea, dar nu stiu care exercitii dau rezultate si care nu. Cei care au trecut prin asta, va rog, spuneti-mi ce exercitii ati facut si cat de eficiente au fost. Mersi. :]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitiile pentru picioare au,in general, rolul de a dezvolta musculatura si de a tonifia, nu de a slabi.Pentru a slabi in aceasta zona(si nu numai), ajuta alergatul.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie,vor fi suficiente.
Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii). Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene rosu),legume,salate,supe, ciorbe, lactate etc.Succes.

1 răspuns:
| Lovemebabybee a răspuns:

Atletism.Foarte Tare, Ai Ambitie! Eu zic sa mergi sa alergi[in parc, pe stadion] oriunde unde ii umbra sau alearga seara dupa 5-6 cand e mai racoare. Funda?