| DraGutZUul a întrebat:

Hi TPU! Pot avea masa musculara de invidiat(ma antrenez ff mult)fara sa iau steroizi(xtreme power, creatina)? Funda!happy

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Prietene creatina si oxidul nitric NU SUNT STEROIZI! sa iti intre bine in cap, ce poate produce corpul tau de la sine nu e steroid, cum nici ce poti lua din mancarea/bautura zilnica nu sunt steroizi. creatina o produce corpul tau, si o iei din carne de vita si curcan, e doar un volimizator si nimic mai mult. si oxidul nitric cam acelasi lucru, doar ca are efect vasodilatator si da multa energie, capacitate de concentrare, o oarecare idee de forta crescuta. si cu si fara cresti in masa musculara, atat doar ca folosind asa ceva cresti mult mai repede (cam o proportie de 1/2 sau 1/3 mai repede, depinde de tipul suplimentelor si de corpul tau). si cand te lasi apa retinuta de creatina in corp o transpiri, si se lasa burta de la rest. oxidul nitric nu are efecte secundare cand te lasi de el. suplimentele ajuta doar la grabirea cresterii, steroizii te fac cat usa, pun in pericol mai toate organele interne si cand te lasi o sa preferi un streang decat o oglinda.

10 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

"fara sa iau steroizi(xtreme power, creatina)" laughing)))

| DraGutZUul explică (pentru SpaNu88):

Daca tu esti ala din poza, ai o fata de rahatrolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru DraGutZUul):

Ala din poza e Jay Cutler, de 4 ori Mr Olympia... daca si ala are o fata de rahat, tu cum mai esti?

| Dkgray a răspuns:

Ce legatura are produsul respectiv si creatina cu steroizii?!

| CreierSupersonic a răspuns:

Doar daca stai toata ziua in sala de forta si asta se face in cativa ani happy volumul se face mai greu.

| gabitu12 a răspuns:

Daca mergi la sala constant, ai o dieta adecvata si ai rabdare...bineinteles ca vei reusi

| ŜħadØwFcutPťParkour a răspuns (pentru gabitu12):

Mersi! pentru raspuns

| gabitu12 a răspuns (pentru ŜħadØwFcutPťParkour):

Nu ai pentru cehappy

| ŜħadØwFcutPťParkour a răspuns:

ZAu asa. sa ma anunti cand te pui pe antrenament ca eu am incercat o luna si am reusit sa mi intaresc dupa incepe sa ai masa dupa vreo 6 luni(daca te referi la de aia mari) sincer a mers pana m-am lasat ca imi lua mult din timp dar zi-mi carei faza cu steroizi ca nici odata n-am inteles?

| gabitu12 a răspuns (pentru ŜħadØwFcutPťParkour):

Steroizii te ajuta pentru masa musculara, insa nu sunt recomandati pentru ca implica riscuri majore.