| goldenbullet a întrebat:

Cum sa nu pierd masa musculara dupa ce iau steroizi ( Anapolon ). Inainte luam creatina‚ iar dupa ce o terminam scadea masa. Atunci nu aveam o alimentatir corecta. Dar acum am 6 mese pe zi.

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Daca ai nevoie de masa musculara pentru ca practici culturism poti lua steroizi. Dar daa nu fai culturism nu are nici un rost sa iei steroizi. Mananca de 5-6 ori pe zi mese bogate in proteine carbohidrati etc. Din cate am inteles nu aveai o alimentatie corecta. Incearca sa ai o alimentatie corecta.

In loc de steroizi poti cumpara ON Serious Mass de pe megaproteine.ro acum e la oferta iti da si creatina powder, deci e numnai bine. Si asa cresti natural, si nu vei da jos masa daca te mentii, nu ai cum. Dar daca faci si dupa te lasi de sport, vei da jos masa,

6 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Daca dupa ce ai luat suplimente ai dat toata masa jos inseamna ca ai o alimentatie extrem de proasta, cu o ailemntatie buna pierzi masa acumulata in 2-3 ani dupa ce te lasi de sala, tu daca ai pierdut-o imediat inseamna ca alimentatia este de vina.

| Vladut650 a răspuns:

Faci culturism pentru a lua steroizi? Sau iei steroizi ca toti cocalarii ca sa te dai mare pe strada?

| goldenbullet explică (pentru Vladut650):

Am nevoie de masa musculara. Am luat creatina si proteine‚ dar dupa ce le-am terminat am dat jos ce am pus. Asta este problema. Cum sa nu dau masa jos?

| Vladut650 a răspuns (pentru goldenbullet):

Daca ai nevoie de masa musculara pentru ca practici culturism poti lua steroizi. Dar daa nu fai culturism nu are nici un rost sa iei steroizi. Mananca de 5-6 ori pe zi mese bogate in proteine carbohidrati etc. Din cate am inteles nu aveai o alimentatie corecta. Incearca sa ai o alimentatie corecta.

In loc de steroizi poti cumpara ON Serious Mass de pe megaproteine.ro acum e la oferta iti da si creatina powder, deci e numnai bine. Si asa cresti natural, si nu vei da jos masa daca te mentii, nu ai cum. Dar daca faci si dupa te lasi de sport, vei da jos masa,

| goldenbullet explică:

Ai incercat?

| goldenbullet explică:

Si s-a vazut ceva diferenta dupa ce ai luat Danabol? Dupa ai slabit?

| Dragoslav a răspuns:

Anapolon este cel mai puternic tablete si unul din cei mai puternici din toti care exista, este puternic androgen. Pentru a limita retentia de apa in timpul ciclului, se adauga tamoxifen.
Atentie, motivul principal pentru care se pierde din masa musculara (nu ma refer la apa din corp), este faptul ca dupa ciclu, productia de testosteron si nivelul de testosteron este mic sau productie zero, in anumite cazuri. Organismul nu mai are receptorii proteici si androgenici excitati asa ca nu mai poate asimila suficiente proteine, de aceea consuma din proteinele acumulate si nu asimileaza altele in functie de nevoi.