| adela2012 a întrebat:

Http://www.kanald.ro/......18352.html
O curiozitate care ma tot macina :D Cum au slabit aceste persoane atat de mult? Deci frate din ditamai burta numai au pic de burta, parca nici nu au avut vreodata :O
Daca puteti sa imi spuneti si mie as fii foarte recunoscatoare.
Stiu ca au tras la sala;) asta stiu, dar ce anume au facut? Abdomene? Ridicari de picioare? Vreau si eu sa slabesc, stiu ca nu pot sa scap definitiv de burta, dar dupa sarbatori vreau sa ma apuc si sa dau jos din ea cam in 6-7 luni in jur de 10 kilograme :D. Dar acasa pentru ca timpul chiar nu imi permite si credeti-ma ca stiu ce spun.
Nu credeam ca dintr-un om gras e posibil sa numai ai deloc burta. Stiu ca probabil au avut si o alimentatie sanatoasa, au respectat anumite reguli, asta stiu, dar pe partea cu sportul am ramas uimita si chiar nu inteleg. Helpp! :D

4 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu se compara ce faci acasa cu sala... niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga. 90% tine de psihic restul de fizic. Gandeste pozitiv, nu astepta minuni peste o saptamana doua si mananca normal ca orice om, mancare gatita. Cand ai slabit, ramai la acelasi stil de viata, daca nu vrei s-o iei de la capat. Poti sa adaugi flotari, dar daca vrei sa te axezi mai mult pe anumite grupe de muschi, te uiti pe youtube ca sunt mai multe tipuri. Totul se obtine prin munca grea.

| NDC12 a răspuns:

In primul rand au reusit cu foarte multa rabdare si dedicatie, nu este usor, dar este posibil. In fitness mai ales, daca iti doresti cu adevarat sa faci un anumit lucru, sa slabesti, sa pui masa musculara, este posibil! O alimentatie buna, odihna si munca. Un program de antrenament pentru tine : http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html, O alimentatie buna : http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html, suplimente : http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html. Mult succes!

| MrOvy a răspuns:

Poti sa rausesti si acasa, stai linistitahappy
In primul rand ai nevoie de o alimentatie sanatoasa, daca vrei sa slabesti nu trebuie neaparat sa te infometezi, fiinda mai rau iti faci, trebuie sa mananci putin si des si aceste ``mese`` sa fie compuse din legume/fructe si putina carne (de pui, cel mai bine sa fie fiarta).
In privinta exercitiilor eu iti recomand sa faci abdomene, incepi prima zi cu 5-10 si apoi pe zi ce trece ridici numarul, poti sari coarda (e un exercitiu care o sa te ajuta foarte foarte mult, o faci pana cand nu mai poti, chiar da rezultate pozitive), si nu in ultimul rand sa alergi, alergatul o sa te ajute de asemenea foarte mult in a avea un corp sanatos si suplu.
Sper ca sfaturile mele ti-au folosit si ai sa reusesti ceea ce iti doresti!
Sarbatori Fericite!