| xMelancholy a întrebat:

Salut ! Marti dau proba la sport cu saritura la capra, si mie mi-e frica. straight face Nu am avut curaj ora trecuta sa incerc, iar azi, cand au dau colegii proba ( azi e proba, dar pe mine m-a lasat sa mai dau marti o data), am zis sa incerc si eu . Dar pur si simplu ma opresc cand trebuie sa sar pe partea cealalta. Am si cazut, si mi-am pierdut increderea in mine. A zis ca imi pune 5 daca nu fac corect. Mi-e putin frica ca am sa cad, dar de fapt nu prea pot sari. Alerg de la o distranta considerabila cu viteza ca sa imi iau avant, dar cand fac saritura inainte de a sari peste capra ma opresc ( nu avem trambulina) Intrebarea mea e: cum pot repeta acasa saritura la capra ? In sala de sport nu prea pot, pentru ca imediat ce ajungem in sala facem incalzirea si nu am timp sa repet inainte de proba.A incercat sa ma ajute si profesoara, dar nu reusesc. Ce exercitii pot sa fac acasa si pe ce ?

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Exercitii nu stiu pe ce ai putea face.Si eu aveam "teama" de a sari peste capra fa-ti curaj ca astfel nu o sa reusesti oricate exercitii ai face. Daca ti-e frica ca o sa cazi pune ceva saltele dupa capra, dar nu o sa cazi ai incredere in tine ca o sa reusesti.

1 răspuns:
| indiaqueen a răspuns:

Incearca sa sari peste un scaun fara spatar si sa picipe o patura. Funda daca ai reusit sa sari capra!