| Alex1997fun a întrebat:

Imi puteti da cat mai multe scheme la fifa 08?
Pot sa fie si suturi mai bune si pase lungi pe sus si scheme si tactici

orice...

Scz categoria... din greseala

Fundatongue la cele mai multehappy

Răspuns Câştigător
| c0bra1337 a răspuns:

TACTICA:
Se activeaza numerpad sau numberlock.

5 = apare ecran tactica [se apasa 5 de mai multe ori pentru selectarea mentalitatii echipei dupa cum scrie mai jos]

= fara sageata - joc echilibrat.

= sageata rosie - atac.

= sageata verde - aparare.
8 = CA = cheama la contraatac.

6 = WP = cheama la joc pe benzi.

4 = MR = sustinere din spate.

2 = BO = atac in haita cu toti mijlocasii si atacantii

Q + 8 = PR = presing agresiv.

Q + 6 = OT = joc la offside.

Q + 4 = FB = asezarea apararii in linie pentru offside.

Q + 2 = ZD = aparare in zona.

Uite mai incearca si asta : Dribling unic: driblingul elastic al lui Ronaldinho - "shift" + "right"apasat + "up" respectiv "down" nu e mare filozofie.

Driblingul unic al lui Cristiano Ronaldo - "shift" + "right" + "left" + "up" respectiv "down"

Braziliana sau rainbow flick e simpla dar o fac numai jucatorii peste 80 la skill... dar depinde

"shift" + "left" + "down" + "up" + "right"

D + C : fenta de sut

S + C : fenta de pasa

A + C : fenta de pasare

Q + D : sut bolta

C + D : sut din prima

Z+d suteaza plasat

Rabona:Shift+stanga+dreapta+A

360:Shitf+stanga+jos+dreapta

sut sub zid la lovituri libere:Q+D

Scarita:Q+D

Braziliana:Shift+stanga+sus+dreapta

Bicicleta:tii apasat shift(nu dai drumul)si apesi incontinuu dreapta si ...BICILETA

Driblingul unic al lui Cristiano Ronaldo:Shift+E+jos(in acelasi timp)

1. Rotire la 360 grade ( merge cu toti jucatori cu skill peste 89 ): Shift + sageata stanga + sageata sus + sageata dreapta ( sageata dreapta se tine apasat la final)

2. Braziliana: sageata jos + sageata stanga + sageata sus + sageata dreapta ( sageata dreapta se tine apasat la final)

3. Virgulita: Shift + sageata dreapta + 2x sageata sus ( sau sageata jos, depinde cu pe picior vrei sa o faci ). ( sageata dreapta se tine mereu apasat )

4. Cristiano Ronaldo Bicicleta: Shift + sageata dreapta + 2x sageata sus ( sau sageata jos, depinde cu pe picior vrei sa o faci). ( sageata dreapta se tine mereu apasat)

5. Simulare Sut : D+S

6. Lasa mingea printre picioare: Z+C

7. Centrare cu piceorul pe la spate: sageata stanga+ A ( E mai grea, nu iese mereu. Conteaza momentul in care apesi! )

8. Ridicare minge: sageata dreapta + sageata stanga + sageata dreapta ( sageata dreapta se tine apasat la final )

9. Duble: Ridici mingea ( schema nr. 8 ) dupa care apesi sageata dreapta si sageata stanga.

10. Dat mingea peste cap: Cand mingea sare apesi sageata dreapta si sageata stanga. BAFTA FUNDA

6 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Z+d=sut cu latul
cu+d=scarita
shift+sagetele-faci scheme(eu am reusit braziliana)

| MissCrissuli a răspuns:

Si cand ai mingea apesi pe c si o sageata care vrei si driblezi

| Alex1997fun explică:

Numai atatea stiti...huaaaalaughing

| Andrei4178 a răspuns:

Nu merge rabona...

| ALEX22THEBEST a răspuns:

Cine joacă FIFA 2008 FĂRĂ LIGA 1 să intre pe ID-UL: alex22_thebest sau SKYPE: alex22thebest

| c0bra1337 a răspuns:

Mersi de funda