| stefan563 a întrebat:

In cat timp se fac patratelele? Nu am grasime corporala. Funda

17 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca nu aveai grasime, aveai patratelele PERFECTE.

Pentru a face patratele trebuie sa scazi procentul de grasime sub 12 %. Tu probabil ai 15-16 %, atunci ai abdomenul perfect plat dar fara patratele.

| stefan563 explică (pentru Cosmin86):

Sunt deja slab esti sigur ca mai trebuie sa slabesc?

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefan563):

Poti sa fi foarte slab si totusi procentul de grasime sa fie peste 10 %.

Uite o poza cu procentele de grasime:

http://bodyamplify.com/......62x300.jpg

| stefan563 explică (pentru Cosmin86):

Adica trebuie sa slabesc? Pot slabi si in acelasi timp sa pun masa musculara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefan563):

Nu. Ideal ar fi sa te antrenezi 1 an pentru masa musculara, apoi 2 luni faci slabire ( definire ). SI tot asa ciclizezi... ca si daca ai patratele, dar esti un slabanog nu vad cu ce te ajuta patratelele.

| stefan563 explică (pentru Cosmin86):

Oricum as vrea sa ma ingras cateva kg (in acelasi timp sa fiu si in forma)

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefan563):

De ce sa te ingrasi? Poti sa cresti in greutate si 10 kg FARA sa te ingrasi, punand masa musculara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mai bine de 6 luni asta in conditiile in care faci sala calumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine si de tipul tau genetic. Daca lucrezi abdomenul corespunzator si ai si o alimentatie la fel de corespunzatoare eu zic ca poti avea abdomenul dorit si in 3-4 luni.

| Juviia a răspuns:

Dupa antrenamente, dar depinde si de corpul tau.

| Bogdan201739 a răspuns:

Daca ai un antremor de fitnes bun, ai multe proteine si vitamine, faci sala zilnic, faci exercitii si nu te prostesti. Atunci poti face si doua saptamani. daca vrei sa te mai informez cu ceva din acest domeniu sa imi spui.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdan201739):

Sala ZILNIC?

Muschii se dezvolta in zilele DE PAUZA. De-aia se fac 3-4 antrenamente pe saptamana.

| Inceputul a răspuns:

Dupa luni intregi de antrenamente. Daca vrei sa ai patratele trebuie sa faci sport regulat.

| Gimmy97 a răspuns:

Timp de cateva luni, dar mai mult conteaza alimentatie decat sportul, care de asemenea trebuie sa fie intens cu pauza si REGULAT!

| Anonimul1920 a răspuns:

Depinde si ce forma ai. Eu faceam in fiecare seara niste exercitii pentru abdomen. Si in vreo 2-3 saptamani am reusit. Nu e cine stie ce dar daca continui. Bafta!

| Angelo_Luis_1997 a răspuns:

Salut happy Daca vei face exercitii pentru abdomen, se va vedea rezultatul dupa o luna. Daca vrei sa ai abdomen frumos nu uita sa ai si un stil de viata sanatos. funda?

| Victor_Simion_2002 a răspuns:

1luna