| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

În ce an a fost ultima data și care a fost ultima echipa din LIGA 1 ROMÂNIA (DIVIZIA A )? Care a trecut de grupele Ligii Campionilor (cine a depășit ultima data Grupele Ligii Campionilor din Romania ce echipa de club și in ce an?)

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Practic, de cand e noul format niciuna nu a depasit faza grupelor. Daca te referi la competitia all time, cel mai departe a ajuns Steaua de 2 ori, o data a luat trofeul in 86, dar a mai jucat si o finala in 89, dar atunci nu se juca pe grupe, treceai de 2-3 tururi preeliminare si ajungeai direct in finala, era alt fotbal.

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

Practic au trecut, dar au aterizat in UEFA.

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

Se referea strict la UCL, ca asa am avut mai multe care au trecut in UEL, tot Steaua a ajuns cel mai departe, in 2006 semifinala cu Middlesbrough, dar si Rapid a ajuns departe.

PS. Felicitari campioanei Europei Bayern!

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

Danke, danke!

Da, dar ultima cred ca e Unirea Urziceni.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Holiday):

Nu a trecut Uniunea Urziceni de grupele UCL?

| Holiday a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

A terminat pe 3 in grupa si a mers in Cupa Uefa unde a dat de Liverpool...

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

CFR in 2012-2013 cand a avut cele mai multe puncte, chiar daca s-au oprit toate in 16-imi Europa League ei au avut cel mai de rasunet parcurs, au batut united pe Old Trafford.

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

Da, da, da, asa e, eu am ramas in urma...laughing

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Drimmero):

Nici CFR nu a trecut de grupe atunci dar a fost aproape aproape