| SolSkeet a întrebat:

Salut,care este ultima echipa romaneasca de fotbal care a trecut de grupele ligii campionilor si in ce an?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De grupe a trecut tot Steaua, dar nu a continuat in Liga Campionilor ci in Cupa UEFA (s-a clasat pe locul 3 in grupe), in sezonul 2006-2007.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o echipa romaneasca nu a trecut de grupele Ligii campionilor.

| SolSkeet explică (pentru Ioandelasal):

Cum sa nu treaca, daca steaua buc a castigat cupa in 1986 straight face

| Ioandelasal a răspuns (pentru SolSkeet):

Steaua a castigat Cupa Campionilor Europeni, in 1986 nu exista Liga Campionilor, aceasta a fost introdusa abia in 1992. In CCE nu se jucau meciuri in grupe, toate erau eliminatorii.

| SolSkeet explică (pentru Ioandelasal):

Aha,si zici ca nici o echipa nu a trecut de grupele Champions League din 1992?

| SolSkeet explică (pentru Ioandelasal):

Okay,mai lamurit FUNADA >:d

| Ioandelasal a răspuns (pentru SolSkeet):

De grupe a trecut tot Steaua, dar nu a continuat in Liga Campionilor ci in Cupa UEFA (s-a clasat pe locul 3 in grupe), in sezonul 2006-2007.

| Cirjan_Robert_1997 a răspuns:

Ma nu sunt sigur in ce an dar ultima echipa care a trecut de grupe a fost Steaua care a mai trecut si editia trecuta de grupele europa league si a fost eliminata de twente in 16 zecimi

| bacescuadrian a răspuns:

Din cate stiu eu...niciuna.