| facpipi a întrebat:

In loc sa merg la sala, pot sa fac exercitii fizice acasa cu greutatea corpului care sa aiba aproape acelasi randament? sau chiar mai bun? Adica aproape in fiecare zi cand ma trezesc fac : 30 abdomene, 30 genoflexiuni, 20 flotari, 30 sec wall sit, 30 sec planks, si 60 arm circles. Imi puteti recomanada exerciti pe zile care sa inlocuiasca zilele in care ar trebui sa merg la sala si ce fac acolo?

3 răspunsuri:
| cristinela4 a răspuns:

Ai putea face exercițile care le ai enumerat mai sus! Și poți treptat să faci mai multe!

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Sincer nu poti inlocui sala cu exercitii facute acasa. Ca muschiu sa creasca trebuie sa il antrenezi cu greutati mari si in timp acele greutati sa creasca. Si pentru a creste in masa nu trebuie sa lucrezi zilnic aceleasi grupe. Chiar nu ai posibilitatea sa iti faci un abonament la sala? Sau doar te zgarcesti?

| facpipi explică (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Posibilitati am, de zgarcit nu, am mai fost dar deocamdata nu prea am timp