| Nitoi_Sorin_2002 a întrebat:

Karate Shotokan se aplică in bataia de stradă?

12 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ti-am mai zis, jiu jitsu este cel mai potrivit pentru asta.

| Nitoi_Sorin_2002 explică (pentru Clorox):

Frate nu am treabă cu jiu jitsu si alte stiluri de lupta precum box vreau ceva in legatură cu Shotokan-Karate.

| Clorox a răspuns (pentru Nitoi_Sorin_2002):

Pana la urma daca stii sa te bati n-ai nevoie de nimic de genul. Invata cate putin din toate, ce crezi tu ca ar fi util intr-o lupta de strada. Eu ti-am zis ca jiu jitsu este cel mai folosit. Ar mai fi si Aikido dar nu este la fel de bun ca JJ.

| Nitoi_Sorin_2002 explică (pentru Clorox):

Am sa-ti explic frumos, nu stiu sa ma bat*
Deaia am venit la voi aici sa vad daca karate shotokan este asa de bun precum se zice sau nu,,, uni zic da uni zic nu

| Clorox a răspuns (pentru Nitoi_Sorin_2002):

Am sa-ti explic frumos, ti-am zis ca nu este eficient in luptele de strada. Topic incheiat. Incearca alte arte martiale.

| Nitoi_Sorin_2002 explică (pentru Clorox):

Frate dar stai putin, in primul rand mai astept pareri,
Karate nu este o artă martială
Si nu vii nici macar cu 1 argument valid, doar du-te frate la jiu jitsu sau aikido ca-i poti rasuci mana la un musculos dinăla si sa vezi cum nu te bate.

| Clorox a răspuns (pentru Nitoi_Sorin_2002):

Dupa ce ca-mi pierd timp ca sa-ti raspund o mai faci si pe ignorantul...
Stai linistit atunci, bafta la incasat!

| Tigrrr a răspuns:

Nu, box ul este cel mai potrivit pentru bătaia de strada.

| Nitoi_Sorin_2002 explică (pentru Tigrrr):

Uite man nu-mi pasă de box eu am intrebat de stilul SHOTKAN.
Si nu nu box este cel mai potrivit ci Krav Maga

| Tigrrr a răspuns (pentru Nitoi_Sorin_2002):

Ești neinformat din start :o

| Nitoi_Sorin_2002 explică (pentru Tigrrr):

Nu am venit sa te contrazic, am venit sa intreb doar despre stilul de karate shotokan, vreau sa-l practic cat despre box hai sa-ti explic o chstie.

Krav Maga stilul de lupta al armat Israele
Este format din Judo, Jiu-Jitsu Japonez, box și lupte Greco-Romane
Si nu numai daca te aduce cineval a sol cu tot cu boxul ce mai faci? iti spun eu primesti bataie la maxim la sol, un pugilist nu poate face nimic.
Sau daca te ameninta cineva cu un cutit cum te feresti? contra-ataci? nu poti.
In Krav Maga, Aikido, Karate si multe altele te invata sa te feresti de asemenea atacuri

| Nitoi_Sorin_2002 explică (pentru Tigrrr):

Si despre Karate stilul de lupta Shotokan.
Nu stiu care cum ce despre el.
Am auzit ca poti sa-ti controlezi nervi foarte bine sa contra-ataci si te controlezi sa te aperi de cutit, dar uni zic ca, un karatist nu-i bun de nimic si de aia am venit aici