| wolder a întrebat:

Karatele credeti ca sunt doar pentru baieti sau este un sport benefic si fetelor?
In primul rand o fata are nevoie sa se apere mai mult decat un baiat [fiindca baietii se mai pot bate si fara sa stie karate], iar sportul e bun pentru organism...
In afara de asta : Stiti daca la palatul copiilor Ploiesti se fac karate?

15 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Nu stiu pentru ca sunt din Iasi, dar sunt de acord cu tine; fetele trebuie sa stie si ele sa se apere pentru ca sunt firave iar acest sport este numai bun pentru a fi mai sigura pe tinewinking
funda?

| Scriitoarea a răspuns:

Eu sunt fata si fac karate de peste 5 ani si consider ca sportul este benefic atat pentru fete cat si pentru baieti.In Ploiesti din cate stiu eu este un club de shotokan, acum imi scapa numele.Desi multe fete spun ca nu,cum sa fac karate, e doar pentru baieti, bataie, nu este asa. Karateul este un sport ce necesita coordonare si precizie in miscari plus multe alte lucruri, dar care se dobandesc in timp si tin de experienta.Mie una nu imi pare rau ca m-am apucat de acest sport, pot spune ca as sacrifica cam orice pentru pentru o ora de antrenament.La inceput e mai greu, pana te obisnuiesti, dar dupa daca ajunge sa iti placa....Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo la palatul copiilor Ploiesti fac Autoaparare adica inseamna ca e mai bine fiindca e amestecat din mai multe sporturi daca vr sa vb pentru mai multe detalii ia ID meu :Emiliadelaploiesti si am facut si eu multe sporturi si karate judo etc... si karatele e bun pentru fete dar e numa sa dai cu pumnu si pikioru dar ce fac eu e altceva aadik fac akl din toate sporturile bftt :*

| wolder explică (pentru anonim_4396):

Te-am bagat in lista vom vorbii acolo. Ma voi duce sa vad cand se fac inscrierile...

| EuAlbinutza a răspuns (pentru wolder):

Okkk bft!

| ΣηJΦY a răspuns:

Kartele este un sport atat pentru baieti dar si pentru fete. Daca colegii tai vor rade de tine fiindca faci carete si esti fata nu-i baga in seama. FUNDA?

| wolder explică (pentru ΣηJΦY):

Colegii/ prietenii etc nu vor `rade` de mine daca fac karate fiindca acest `ras` mi se pare o chestie copilaroasa.
Poatee daca cineva ma va `barfi` din cauza asta chiar nu-mi pasa laughing...
Si nu-ti dau funda daca o cersestismug

| ΣηJΦY a răspuns:

Youmakemewannadiebaby eu nu te bag in seama deloc.Eu nu vorbesc cu oameni ca tine care se cred foarte cool.(fara suparare)Eu am zis parereamea si nu am cersit funda doar te-am intrebat daca imi dai funda e doar o amarata de funda afurisita si atata tothappy

| wolder explică (pentru ΣηJΦY):

Ce ai, frate? Ti-am zis eu ca-s `cool` sau ceva?laughing:O
Nu-mi pasa ca nu ma bagi tu in seama, d-aia nu mai pot euoh go on
Ai cerut-o ok!
Si aia de la colt de strada zic: `imi dai si mie un ban?`
Ei te intreaba ori iti cer bani- tot cersit elaughing

Si da, nu toti stiu sa se bata dar se descurca putin putin mai bine decat o fata...

| ΣηJΦY a răspuns:

Youmakemewannadiebaby apropo nu toti baieti stiu sa se bata.

| ΣηJΦY a răspuns:

Nu mai zic nimic ca esti...

| wolder explică (pentru ΣηJΦY):

NU ma intereseaza parerea unui NIMENI! JET!

| bogdanbocaful a răspuns:

Din cate zici presupun ca esti fatuca, deci uitete du-te tu la un kravmaga sau aichido. Karatele e bun pentru toata lumea.Incearca judo e un sport ce iti modeleaza corpu si antreneaza minte ar spune un antrenor eu zic ca il dai pa altu de pamant pana ii rupi ceva. Spor!

| Blu3HusKy a răspuns:

Buna.Sa stii ca si fetele fac karate, Judo si altele dar nu stiu daca se face karate la Ploiesti ca nu sunt de acolohappy

| AlY1x a răspuns:

Karate...este un sport si pentru fete si pentru baieti.Toti sunt tratati la fel in karate doar ca la antrenamente nu se lupta baiat-fata...