| HelpMe4Life a întrebat:

L-Carnitina, ce este? Cum functioneaza?

Răspuns Câştigător
| andrei228ro a răspuns:

CARNIPLUS 2000, sub formă lichidă, se asimilează mult mai repede şi mai complet faţă de alte suplimente alimentare pe bază de carnitină non-lichidă.
În combinaţie cu vitamina C, CARNIPLUS 2000 împiedică instalarea oboselii în organism, îl revigorează datorită efectului său tonic şi
antioxidant şi asigură energie pe tot parcursul antrenamentelor de lungă durată şi intensitate.

12 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

L-carnitina ajuta la convertirea grasimii in energie de aceea aceasta substanta a devenit foarte populara intre suplimentele sanatoase pentru slabire.

In celulele vii, L-Carnitina este necesara pentru transportul acizilor grasi de la citosol in mitocondrii in timpul spargerii grasimilor pentru producerea de energie metabolica.

| Cosmin86 a răspuns (pentru pilaf):

Ai folosit tu? Sau de ce spui ca e foarte populara?

Ah... sau ai luat copy/paste?

| HelpMe4Life explică (pentru Cosmin86):

As vrea sa stiu de la cineva care la testat. Daca ai folosit, imi poti spune?

| pilaf a răspuns (pentru Cosmin86):

Am luat copy&paste. Ideea e că am crezut că nu știe să folosească Google (e frecventă pe aici această problemă). Nu am folosit, într-adevăr. Am luat de pe un site care explică în amănunt ce sunt aceste substanțe.

| Cosmin86 a răspuns (pentru pilaf):

Faza e ca eu am folosit carnitina de mai multe ori si mi s-a parut apa de ploaie, bani aruncati.

Atat voiam sa completez.

| Cosmin86 a răspuns (pentru HelpMe4Life):

Da, am zis mai sus: e apa de ploaie.

| pilaf a răspuns (pentru Cosmin86):

Am înțeles happy

| HelpMe4Life explică (pentru pilaf):

Si eu pute-am cauta.Dar aia nu zic experiaenta cuiva.Doar informatii aiurea.

| pilaf a răspuns (pentru HelpMe4Life):

Eu te cred. Numai că dacă ai să recitești întrebarea pusă, nu zice nicăieri de experiența personală cu acea substanță. Sper că de data asta vei înțelege de ce am ales să răspund așa.

| andrei228ro a răspuns (pentru HelpMe4Life):

Da am folosit carnitina si inca folosesc si e foarte eficienta daca o combini cu cardio si o alimentatie scazuta in carbohidrati vei avea rezultate. Eu o folosesc pe ceea de la natural plus firma are traditie in suplimente din 1994 si ofera calitate sincer.
https://www.naturalplus.ro/carniplus-2000#.Ve6FHNK8PGc

| andrei228ro a răspuns:

Carnitina iti foloseste grasimea pe post de energie.
https://www.naturalplus.ro/carniplus-shot-2000

| andrei228ro a răspuns:

Carnitina foloseste grasimea pe post de energie.Foarte eficienta!