| anonim_4396 a întrebat:

La 11 ani este bine sa ridic haltere de 2.5 kg la o mana?

Răspuns Câştigător
| Tyysonn a răspuns:

Salut. 2.5 kg e ok pentru tine poate chiar la limita insa nu exagera. Eu ti-as recomanda sa lasi deoparte greutatile si sa faci exercitii cu greutatea ta, ex: axeaza-te pe flotari cu mainile departate(pentru piept) sau apropiate(pentru triceps), tractiuni(pentru biceps sau spate), abdomene, insa nici aici sa nu exagerezi foare tare, trebuie sa incepi mai lejer cu repetari mai putine, pentru ca dupa un timp sa poti incepe sa maresti numarul repetarilor. Fotbalul este sportul recomandat la varsta ta si nu numai, iar daca vrei sa fi foarte inalt, apuca-te de baschet.

6 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Pfffff, nu e nici bine, deoarece ridici degeaba, si nici rau pentru ca e imposibil sa ramai scund daca nu ridici greutati considerabile deasupra capului!

| blueangel99 a răspuns:

Nu prea cred. Eşti cam mic. Mai bine d-alea de maxim 2 kg.

| MicutzBlondutz a răspuns:

Neh eu am 12 ani si ridic din astea de 3 kg deci ...Totusi nu ridica asa la prostie

| Larisssaa a răspuns:

Nu cred [-) este cam greu si nu [-) nu este normal sa ridici atatea kilograme [-) kiss sper ca te-am ajutatwinking

| Stefan89 a răspuns:

Ridica linistit, nu este o greutate foarte mare pentru tine
http://blogrozav.blogspot.com/

| yonutzzz31 a răspuns:

Esti bine dar sa nu exagerezi prea mult. Daca o vei face risti sa ramai pitic.