| Leaderrr a întrebat:

La ce echipa de club credeti ca va ajunge atacantul brazilian de fotbal Wesley in aceasta primavara?

11 răspunsuri:
| klameteo a răspuns:

Nu va pleca.E cel mai bun fotbalist de la Vaslui si echipa tine la el asa ca va ramane la Vaslui.

| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

La Vaslui pentru ca antrenorul Viorel Hizo a declarat ca nu vrea sa isi dea cel mai bun jucat al echipei

| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

Cine ii mai da lui Wesley salariul acela regesc pe care il da Porumboiu.Nu degeaba e cel mai bine platit fotbalist din Romania, e si cel mai bun strain, insa e cam batran.

| Kokoshanel a răspuns (pentru UnTriunghiEchilateral):

Cred ca la steaua...

| Leaderrr explică (pentru UnTriunghiEchilateral):

Hai sa fim seriosi brazilianu la ani lui si salariu cerut ofera performanta in schimb, asta e ca o a doua intrebare... ce jucator starin mai avem in istoria campionatului ligi 1 sa ofere un astfel de randament, este pe locul 2 in topul golgheterilor din Romania la ora actuala, la un gol diferenta de Marius Nicolae, si tu crezi ca numai se poate transfera! Gresit sau te-ai gandit numai la campionatele de 5 stele, nu uita ca mai sunt si de 3 stele dar mai bune ca liga 1, gen Turcia, ucraina, rusia, etc...

| laur_2968 a răspuns:

Intreabo pe mama omida

| spike625 a răspuns:

Nu cred ca va pleca, dar oricum daca o va face se va duce in strainatate

| MrXbook a răspuns:

Probabil la steaua dar daca gigi ii da un salariu ok

| Leaderrr explică:

Nu depinde de antrenor vanzarea jucatorului! Il poate schimba cu atacantul Goga de la Poli Timisoara. Daca se ofera suma ceruta de patron, poate ajunge cel mai probabil la Steaua, Dinamo, Rapid sau ramane la Vaslui.

| Leaderrr explică:

Pentru "pufuletele" o intrebare ajutatoare... Ce jucator strain a mai dat un astfel de randament ca Wesleyin campionatul ligi 1, iti reamintesc locul 2 in clasamentul golgheterilorin acest moment, intr-un campionat ca cel al turciei, ucrainei, portugaliei, olandei, arabia nu ar mai avea sanse sa se transfere pe un salariu mai mare daca punem in balanta ani/ si forma lui actuala... Ma faci sa rad cu acest raspuns ca este cam batran.

| SimineaVlad1 a răspuns:

La steaua sau dinamo