| ionutcatalin918 a întrebat:

La cupa mondiala 2014 la optimile de finala se poate ca un meci sa se termine la egalitate sau se merge la prelungiri si bate una dintre echipe sau cum?

2 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Dupa faza grupelor, asadar incepand cu faza optimilor, toate meciurile sunt eliminatorii si se joaca intr-o singura mansa (nu sunt tur-retur). In caz de scor egal, se aplica acele doua reprize de prelungiri de 15 minute fiecare iar la sfarsitul lor, daca scorul e tot egal, se trece la penalty-uri.

| ionutcatalin918 explică (pentru filipm2001):

Mersi asta voiam sa stiu