| Gilgalad a întrebat:

Salut, fac sala de 5 luni si vreau sa incep sa iau suplimente (proteine, creatina si altele).Cu ce ar trebui sa incep? Adica ce sa iau pentru inceput?

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Bun. Ce buget? Care e scopul urmarit? Ca poti lua de 100 ron pe luna sau de 800.

| Gilgalad explică (pentru JohnnyBi):

Pai cam asa 100-200 lei pe luna

| JohnnyBi a răspuns (pentru Gilgalad):

Creatina monohidrat ON 59 lei tine cam 2 luni. Gold whey standard ON 270 lei tine cam 45-50 zile luat 1.5 cupe dupa antrenament sau 1/zi =77 zile

| Cosmin86 a răspuns:

Incepi cu ce-ti lipseste din alimentatie. Asta e rolul suplimentelor : sa iei din ele ce nu ai in alimentatie.

Cand o alimentatie cu adevarat buna, nu mai ai nevoie de suplimente.

| seedwow16 a răspuns:

Sa zicem dimineata Fructe, la pranz ceva maicomestibil happy iar seara dupa 6 sa nu mananciwinking

| JohnnyBi a răspuns (pentru seedwow16):

Si care e partea unde creste masa musculara mancand ca o fata de 7 ani?

| Cosmin86 a răspuns (pentru seedwow16):

Ca sa pui muschi trebuie sa ai vreo 5-6 mese pe zi si la FIECARE MASA sa manance MULT MAI MULT decat ai zis tu intr-o zi INTREAGA.

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta.