| Ekke a întrebat:

Luni: Piept(abs)
Marti: Coapse, biceps femural
Mie:Brate(abs)
Joi:Umeri
Vineri:Gambe(abs)
Sambata: trapez spate
Este un program facut de mine vazand programul lui Lazar Angelov! Am un an de sala.
Pareri FUNDA:X:X

9 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Lasa abdomenu o singura zi, daca vrei sa pui accent pe el, lucreazal separat, lucreazal tare, si lasa-l sa se odihneasca.

| Maravilla a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Vorbesti prostii. muschii abdominali ii poti antrena chiar si in fiecare zi pentru ca sunt foarte solicitati tot timpul ( chiar daca nu e tocmai recomandat ) si de aia se pot lucre mult mai mult decat oricare parte a corpului. Daca taceai filozof ramaneai.

| Aborted a răspuns:

6 zile imi pare cam mult.
Poti combina marti cu joi sa fie 1-1-pauza-1-1-pauza.
Iei suplimente?

| Ekke explică (pentru Aborted):

Monster Mass... si nu simt ca fac foarte bine picioarele impreuna toate grupele ( adica gambe, biceps femural...etc.)

| Maravilla a răspuns:

Miercuri cred ca ai vrut sa zici triceps nu brate. nu? laughing

Iti recomand sa incluzi antrenamentul la triceps in ziua in care faci piept, deoarece cand ridici o greutate deasupra pieptului muschii tricepsului sunt foarte solicitati, iar o zi pauza e cam prea putin pentru triceps... In rest e destul de ok programul.
Din moment ce ai facut un an de sala ma gandesc ca acuma vrei sa faci striere nu?
Daca da iti recomand sa faci cu greutati mai mici si sa lucrezi muschiul pana la epuizare, in locul tau as mari si numarul seturilor 5-7.
Ai grija daca nu vrei sa faci striere cel mai mult conteaza alimentatia!

| Ekke explică (pentru Maravilla):

Miercuri am vrut sa zic brate happy ( biceps +Triceps daca nu stiai:*)

| FloriNk a răspuns:

Abdomenele trebui facut zilnic pentru a arde grasimea,nu este ca la celelalte grupe de muschi,abdomenul trebui lucrat mereu.
Programul este varza,biceps+femural?
Mie:Brate, brate inseamna umeri, triceps, biceps, antebrat...
Eu zic sa il refaci calumea...

| Ekke explică (pentru FloriNk):

Esti prost? Tu stii ce inseamna BICEPS FEMURAL? Intereseaza-te... nu Biceps si Femural straight face si grasimea de pe abdomen se arde cu alimentatie si cardio apropo.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FloriNk):

Serios? abdomenele ard grasimea? si ar trebui facute zilnic?

sincer : NU MAI POSTA LA SPORT, esti complet paralel