| heroS a întrebat:

Uitati programul meu la sala:
Luni: PIEPT +abs
Marti: PICIOARE+ spate
Mie:BRATE+ abs
Joi:UMERI +spate
Vineri: TRICEPS +abs
Sambata: TRAPEZ +spate
Credeti ca e bun? FUNDA:X:X

Răspuns Câştigător
| johnstone a răspuns:

Nu este bun din mai multe motive. In primul rand trebuie sa ai si pauze intre antrenamente altfel nu se recupereaza muschii. Asadar cupleaza anumite grupe. Poti sa mergi pe o rutina de genul: Luni: Picioare si Coapse; Marti - pauza; Miercuri - Spate si Biceps; Joi - pauza; Vineri - Piept si Triceps; Sambata - Abdomen; Duminica - Umeri si Trapez. In al doilea rand ai prea multe antrenamente pentru abdomen. Abdomenul se face din alimentatie, nu din exercitii. Un singur antrenament / saptamana pentru abdomen este suficient.

5 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

De ce de 3 ori pe saptamana, abdomen? De 2 ori e suficient.
De ce Picioare cu Spate? Eu as pune Picioarele intr-o singura zi avamd in vedere ca mergi si 6 zile.
Din 6 zile incearca sa faci 5.

| M1Man a răspuns:

Uite programul meu cum este si mentionez ca toti din sala pe care am intrebat au spus ca e ok:
Luni:picioare
Marti:brate(biceps+triceps)+Abdomen
Miercuritongueiept
Joi:Umeri+trapez
Vineri:Spate+antebrate

| M1Man a răspuns (pentru M1Man):

Miercuri: piept

| heroS explică (pentru M1Man):

Faci piept dupa ce ai facut brate? ..si tricepsul cand se reface? cand faci piept folosesti si tricepsul..muschii cresc in zilele de pauzawinking

| M1Man a răspuns (pentru heroS):

Corect,dar tricepsul nu e folosit atat de mult incat sa nu pot sa imi fac pieptul. Apropo, de 1 saptamana am asa programul, pana acum aveam prima zi piept.