| MaNDwN a întrebat:

M-am apucat de sala de ceva vreme. as avea nevoie de un program cu care sa lucrez. ma ajuta cineva?

10 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Presupun ca esti un "monstru" la ce program aiurea ai, intr-o saptamana bagi de 2 ori aceleasi grupe? cum o sa se mai refaca muschii? masa musculara creste atunci cand te odihnesti nu cand iti rupi muschii.

| raffaelo_3829 a răspuns (pentru Adrianetc):

Adrianetc are dreptate happy cand incepi sa bagi ca un monstru aia nu se mai numeste cresterea muschilor atunci dai in forta si muschi nema happy

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru Adrianetc):

Nu pot sa-ti trimit mesaj privat pentru ca sunt membru junior cred, lasa-mi intrebarea pe site la contacteaza-ma si iti voi raspunde:d

| MaNDwN explică:

Asa, deci eu as vrea sa pun masa musculara pe mine. in principiu...

| OneGentleman a răspuns:

Depinde de organismul tau si ceea ce vrei sa faci, intai ia-o usor si cunoasteti grupele de muschi apoi impreuna cu antrenorul tau stabiliti de comun acord ce grupe lucrati usor in prima saptamana, vrei sa pui in masa musculara sau doar sa slabesti?

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Are dreptate onegentelman, trebuie sa o iei usor si depinde ce vrei sa faci ai uitat sa specifici asta

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Deci ideea cu recuperarea dupa antrenamentele sta in felul urmator, cei care au sub 1 an de antrenamente trebuie sa lase 2 3 zile repaus inte acelasi grupe de muschi, cei care au intre 1-3 ni trebuie sa lase 3-4 zile si cei peste 3 ani 5-7 zile, vezi in ce grupa te incadrezi si tu, cred ca in prima, vezi daca ai odihna suficienta dupa care axeaza-te pe programe noi si rotirea exercitiilor de la program la program si schimbarea programului de la luna la luna.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Dragul meu sit-ul nu este facut pentru cei care trebuie sa-mi explice cum se scrie,daca idealul tau in viata este acesta,mult succes.
Sper in continuare sa gasesti cele mai multe greseli de ortografie in site-ul meu,si sa te amuzi copios.
Baiatul de sus are nevoie de ajutor, nu de oameni care sa corecteze alti oameni, dar se pare ca tu esti mai preocupat sa iti arati istetimea, sau asa crezi tu.

Si ce tine de culturism si fitness, un mare om a zis in multe carti si reviste.
"oricat de implicat esti, intodeauna exista ceva nou de invatat si e aplicat"
"o perspectiva aveam acum 10 ani despre antrenamentele de culturism iar acum dupa acesti 10 ani multe lucruri sunt in contradictie cu ce gandeam atunci"
Mult succes in continuare.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Nu incerc sa rad de chestia asta, nu asta e scopul pentru care o fac, incerc sa te ajut din punctul asta de vedere, intelegi tu? si nu are rost sa mai zic ceva sa il ajut ca ai facut tu treaba asta. eu zic sa iei pe site-ul ala un moderator sa iti corecteze greselile, un "gramar nazi". nu cred ca la 22 de ani idealul meu e sa fac misto de altii ca gresesc limba romana, ci nevoia de a ajuta, fapt pentru care am ales o facultate de profil sa pot ajuta alte persoane.