| ZeulMuschilor a întrebat:

Ma gandesc sa ma bag pe dieta extrema keto diet 1800 calorii si 15k pasi pe zi sa pierd din grasime corporala. Am 79kg si undeva pe la 16-18% grasime corporala. O fi o idee buna, adica voi pierde mult din masa musculara? Plus sa fac 8 serii pe grup de muschi pe saptamana, e bine asa?

2 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Daca vrei sa intri intr-un deficit caloric si sa nu pierzi din masa musculara, scazi carbohidratii, scazi grasimile si mentii proteina la 2-2.5g / kg.

| ZeulMuschilor explică (pentru Sekim):

Stiu asta, nu degeaba am facut sala de 2 ani