| guyro a întrebat:

Buna TPU din cauza ca am avut niste probleme de sanatate de mic, am fost scutit medical de sport. Acum am 17 ani, nu am conditie fizica obosesc foarte repede si nu pot sa alerg repede si bine am sanse sa avansez la viteza ce ar trebui sa fac? Pe langa asta as vrea sa ma apuc si de kickbox dar la nivel de placere nu de performanta. Este adevarat ca antrenorul iti sparge zgarciul nasului? La kickbox pe langa faptul ca nu vreau sa fiu lovit la cap ce ar trebui sa fac exista casti speciale pentru absortie sau ce altceva pot face. Rog sa primesc raspunsuri doar de la cei care au practicat educatie fizica sau kickboxing. Va multumesc.

1 răspuns:
| SiLaS a răspuns:

Pai si atunci daca iti este frica de ce nu faci de exemplu judo sau lupte greco-romane unde de dezvolti foarte frumos.