| GeorgeEduard a întrebat:

Salutare TPU, nu stiu daca ii bine categoria dar no..Am problema foarte mare la educație fizica la norma aruncatul mingii de oina.La celelalte norme ma descurg dar asta nu pot nu stiu de ce, de abia dau 15m.Stiu ca este foarte rusinos sad Imi puteți spune cum sa arunc cu mingea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HaXo24 a răspuns:

O dai cât mai pe spate posibil.O tii stârns in mână dar nu ii dai drumu cât e aproape jos când este prin zona capului. Poți și să fugi să-ți iei avânt.Sigur v-a funționa trebuie doar să vrei.P.S Eu am dat 36 M.Dă fundă.

1 răspuns:
| Motica_Sebastian_1999 a răspuns:

Cu talent!