| alex055 a întrebat:

Merg la sala, intrebarea mea e, slabesc mai mult cand fac efort mai mare, gen ma fortez sa ridic o anumita greutate sau cand transpir mai mult?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Culturismul nu e recomandat cand vrei sa slabesti, vrei sa slabesti manca putin si baga cardio, ca ridici mai greu va ajuta la masa musculara acest lucru

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In fapt rata metabolica creste la frig nu la caldura, transpiratia nu are legatura cu rata metabolica

| Violleta2022 a răspuns:

Cand transpiri mai mult, inseamna ca grasime si slabesti mai mult.

| Mayar a răspuns:

Cand transpiri

| RyanGeorge a răspuns:

Da, cei care vor sa slabeasca trebuie sa faca mai multe serii de exercitii decat cei care fac pentru forta.
Eu merg la sala pentru forta, de exemplu fac cu 60kg 12-13 bucati a cate 5 serii, tu trebuie sa faci cu 50-55 kg 16-20 bucati a cate 6 serii, acum depinde si ce mananci si cum mananci.
http://www.one.ro/......e-11303575

https://www.holdem.ro/forum/threads/20347-Program-sala-pt-slabire

| Mimo2 a răspuns:

Prin transpiratie elimini toxinele, nu slabesti!
Baga cardio si fa-ti un regim alimentar!

| Himynameis a răspuns:

Ambele

| Gabrriell a răspuns:

Nu e adevarat. Chestia asta cu transpiratul este un mit. Prin transpiratie corpul tau isi mentine temperatura optima, deci nu neaparat slabesti. Ca sa slabesti iti trebuie antrenament cardio adica alergare, bicicleta, lovire la sacul de box, etc.