| BoOoMbOnik a întrebat:

Eu am inceput sa tin regim si sa merg la sala de 4 luni! La inceput totul mergea perfect faceam foarte mult efort la sala aveam chef de munca, cu mancatu puteam sa ma abtin de la ce nu trebuie si chiar tineam regimul foarte strict nu depaseam cu nimic cura de slabire.Am si slabit mult deci aveam rezultate foarte bune.Acum au trecut 4 luni si nu prea mai am aceeasi dispozitie, merg la sala dar parca nu mai am acea energie nu mai transpir asa mult si cu regimul am inceput sa mai mananc cate ceva care nu trebuie si am inceput sa slabesc cu 2 kg mai putin decat la inceput. Cum as putea sa fac sa am chef de sala si sa nu mai mananc ce nu trebuie? Poate va-ti confruntat si voi cu problema asta si m-am gandit sa va cer opinia. Fundita! Multumesc! Va rog fara jigniri si raspunsuri care nu isi au rostul!

Răspuns Câştigător
| alexutza1183 a răspuns:

Organismul simte nevoia sa mai manace si altceva nu numai produsele care sunt mentionate intr-o cura de slabire...
Cu sala totul tine de ambitie, daca iti doresti cu adevarat sa mai slabesti te vai tine din nou de munca, dar indicat ar fi sa faci pauza macar 1 saptamana la fiecare luna...
succes!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sa stii ca o sa slabesti din ce in ce mai greu. Poti la inceput sa slabesti 8 kg in 2 luni si sa ajungi la punctul in care slabesti 1 kg in 6-7 luni.

| escobar1949 a răspuns:

Nu mai ai chef in primul rand pentru ca intervine monotonia.Organismul s-a invatat cu efortul.Incearca sa schimbi exercitile si du-te maxim de 3, 4 ori pe saptamana la sala.
Legat de regim, trebuie sa stiu ce dieta ti.Se poate sa fie prea drastica si nu ai de unde sa iti iei necesaru de vitamine si minerale (de aici si starea de oboseala, lipsa chef, etc)

| bianctza a răspuns:

Daca acum nu mai ai acea.si dispozitie de a face sport incearca sa mananci mai multe fructe...si sa bei minim 2 litri de apa pe zi si din cauza regimului incearca sa mananci din ce i ce mai putin ceea ce nu trebuie si o sa vezi ca cu timpul o sa ti se obisnuiasca organismul fara aceste alimente