| almaz a întrebat:

Mi-am procurat de curand l-carnitina, vreau sa slabesc, este sub forma de pastile de la Myprotein. Poate cineva sa ma ajute cum sa utilizez, am citit pe site-ul lora scrie ca se recomadna de baut 1 sau 2 ori pe zi a cate 2 pastile, si cica 2 pastile = 1000mg (pe net scrie ca pe zi trebuie sa bem intre 3 - 6 gr) ...mersi frumos

1 răspuns:
| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

1000mg= 1gr
Depinde cum reactioneza corpul tau.
Nu cunosc medicamentul dar ar trebui sa consulti un specialist dupa parerea mea.