| Iulianpatrascuiulimihai a întrebat:

Nam mai jucat demult fotba. si acum cand am incercat sa joc din nou am rezistat abia 10 minute dar am fugit tare la maxim. inainte rezistam si o ora jumate. oare ce am sfaturi plis

Răspuns Câştigător
| radwoo24 a răspuns:

Salut! Antreneaza-te daca vrei sa rezisti. Daca vrei te poti uita pe programul de mai jos:

1. Alergare usoara - 1500 m (daca poti ) - da sa fie usoara - vreo 10 min
2. Gimnastica pentru gât, braţe, trunchi, abdomen si picioare - vreo 5 min
3. -Joc de glezda |
-Pendularea gambelor | => toate astea in 5 min max sa faci pe o
-Pas sărit si pas săltat | distanta de 50m (4x50m)

4. Accelerări de la 0 la viteza maxima (de 8X50m) macar 4X50m sa faci
5. Alergare de rezistenta 600mx3 cu 3 pauze a cate 3 minute si dupa fara pauza.
6. Alergare 2km (daca o sa poti)

Notă: Se lucreaza cu haine usoare, lejere.
Programul trebuie efectuat zilnic sau de cel putin 3 ori pe saptamana.
SUCCES! Funda?

2 răspunsuri:
| Iony_5207 a răspuns:

Un sfat bun ar fi sa nu te obosesti foarte tare, mai ales daca stii ca nu ai mai jucat de mult timp. Incearca sa-ti mai "dezmortesti" oasele in fiecare zi cu putin sport, iar inainte sa joci fotbal, o "mica" incalzire ar fi perfecta (cateva ture de teren, cateva extensii etc.)! Bafta! happy

| Smokaraieee a răspuns:

Antreneazate...daca esti din buc iti sfatuiesc parcu Carol ...Fii atent.Cand ai tu chef iat'i ghiozdanul/genutza iat'i un suc,o apa ceva, bermudele si dai bice, e cel mai frumos parc in care poti alerga/admira/juca/plictisii happy Mersi happy