| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot face nici o tractiune, ma antrenez de ceva timp si tot nu pot face. Am 18 ani, 1.73 si 76 de kg. Ce pot face pentru a putea face 10 tractiuni intr-o luna de zile?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sa antrenezi spatele, la tractiuni spatele intra 70%.

Fa ramat, indreptati, tractiuni asistate la aparat.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Trage cat poti tu de tare, intr-o vei face macar una. Incearca sa faci cat mai multe si pana nu mai poti.
Spor!

Răspuns utilizator avertizat
| Sigfrid a răspuns:

Fa tractiuni la helcometru sau la cabluri. Sunt ceva mai simple. Cand vei putea sa faci 10 repetari cu 70 de kg., poti incerca sa faci si tractiunile la bara.
Daca nu ai aparatele astea, poti sa iti cumperi o banda elastica specializata si sa incerci sa faci cu ea, pentru inceput.
Persistenta e cea mai importanta.